Discover Scuba Diving w skrócie D.S.D. to jednodniowy program przeznaczony dla osób, które nigdy jeszcze nie nurkowały i nie są pewne czy chcą uczestniczyć w pełnym kursie zakończonym wydaniem licencji.  Będzie  to jednak doskonały wstęp do naszych przyszłych nurkowań. Program polega na tym, że po okolo 40 min szkoleniu teoretycznym zwykle przeprowadzanym bezpośrednio przed wejściem do wody przeprowadzamy pierwsze nurkowanie w basenie lub wodzie o podobnych warunkach (niewielka głębokość, brak prądów, fal, ruch łodzi) na którym mamy do wykonania kilka prostych ćwiczeń oraz uczymy się oddychać z automatu oddechowego.

Kolejne drugie nurkowanie wykonujemy w tzw wodzie otwartej czyli tam gdzie nurkują osoby, które już maja licencje nurka. Zanurzenie odbywa się w asyście instruktora (za rączkę), trwa około 30 min a maksymalna jego głębokość nie przekroczy 12m.

Po zakończeniu D.S.D nie jest wystawiany żaden certyfikat, jednakże możecie kontynuować szkolenie do uzyskania licencji OWD dopłacając tylko różnice w cenie.

 

  • min wiek uczestnika 10 lat
  • max głębokość 12m