DISCOVER SCUBA DIVING
DISCOVER SCUBA DIVING

Discover Scuba Diving w skrócie D.S.D. to jednodniowy program przeznaczony dla osób, które nigdy jeszcze nie nurkowały (lub nie posiadają certyfikatów) i nie są pewne czy chcą uczestniczyć w pełnym kursie zakończonym wydaniem licencji.  Będzie  to jednak doskonały wstęp do naszych przyszłych nurkowań. Program polega na tym, że po okolo 40 min szkoleniu teoretycznym  przeprowadzamy pierwsze nurkowanie w basenie lub wodzie o podobnych warunkach (niewielka głębokość, brak prądów, fal, ruchu łodzi) na którym mamy do wykonania kilka prostych ćwiczeń oraz uczymy się oddychać z automatu oddechowego.

Kolejne drugie nurkowanie wykonujemy w tzw wodzie otwartej czyli tam gdzie nurkują osoby, które już maja licencje nurka. Zanurzenie odbywa się w asyście instruktora (za rączkę), trwa około 30 min a maksymalna jego głębokość nie przekroczy 12m.

Po zakończeniu D.S.D nie jest wystawiany żaden certyfikat, jednakże możecie kontynuować szkolenie do uzyskania licencji OWD dopłacając tylko różnice w cenie.

Jest to całodniowa wycieczka i zaczyna się odebraniem Was w waszego hotelu. Po przyjeżdzie do naszego biura w Sanur, przymierzeniu ekwipunku oraz dopełnieniu formalności udamy się w dalszą podróż do miejsca w którym będziemy nurkować. Program D.S.D. realizujemy tylko w Tulamben, Amed lub Padang Bai ze względu na dogodne warunki dla początkujących. Po przyjeździe nastąpi szkolenie teoretyczne a nastepnie sesja basenowa lub w tzw wodach basenopodobnych. Drugie  nurkowanie odbędzie się na rafach koralowych Padang Bai, Amed lub wraku UAST Liberty w Tulamben. Między nurkownianiami nastąpi przerwa na Lunch. W cenie Jest też woda mineralna. Prosimy ze sobązabrać ręczniki oraz kostiumy kąpielowe.

Powrót do waszego hotelu nastąpi późnym popołudniem.

Cena D.S.D. 115 USD za jedną sobę

 

  • min wiek uczestnika 10 lat
  • max głębokość 12m