Kursy nurkowania na Bali –  PADI  Advanced Open Water Diver w skrócie AOWD przeznaczony jest dla osób, które posiadają licencje na poziomie podstawowym czyli PADI OWD lub równoważną innej organizacji.  Szkolenie odbywa się tylko w wodach otwartych. Na kursie uczestniczymy  w co najmniej pięciu nurkowaniach specjalizacyjnych i są to nurkowania:  dwa nurkowania obowiązkowe czyli głębokie (do 30m) oraz podwodna nawigacja z kompasem oraz  trzy nurkowania do  wyboru np. nocne, wrakowe, z łodzi, podwodna fotografia, podwodna videografia.  Możecie wybrać je sami z całej gamy nurkowań specjalizacyjnych.

Szkolenie trwa min 2 dni podczas których uczestnik uczy się samodzielnie z książki, słucha omówień do nurkowań i uczestniczy w nurkowaniach z instruktorem. Kurs AOWD polecany jest przez PADI jako uzupełnienie szkolenia podstawowego. Nie jest potrzebna ŻADNA praktyka po skończonym OWD. Wręcz przeciwnie dla tych, którzy jeszcze nie czują się zbyt pewnie po zakończonym OWD taki kurs jest bardzo dobrym uzupełnieniem  szkolenia podstawowego i najlepszy wybór by bezpiecznie  doskonalić swoje umiejętności  pod  opieką instruktora.

Kursy nurkowania bali AOWD można również robić w ramach swoich nurkowań turystycznych dopłacając jedynie za książkę PADI  Advanced Open Water Diver oraz szkolenie i wydanie certyfikatu. Jest on z pewnością   najprzyjemniejszym i najciekawszym ze wszystkich kursów PADI.