KURS RESCUE DIVER

RESCUE  DIVER & EFR

Kurs nurkowania na Bali – Rescue Diver & EFR jest kolejnym etapem szkolenia nurka, któremu zależy na rozwoju i doskonaleniu umiejętności. Pierwszym etapem jest kurs pierwszej pomocy Emergency First Response. Szkolenie jest wymagane przed przystąpieniem do kursu na nurka ratownika czyli PADI Rescue Diver.

Kurs nurkowania na Bali  EFR (Emergency First Responce) to podstawowy kurs pierwszej pomocy medycznej obejmujący  miedzy innymi resuscytacje.

Kurs Rescue Diver składa się z zajęć teoretycznych, treningu na basenie oraz w wodach otwartych. W basenie należy przećwiczyć 10 sytuacji awaryjnych takich jak np. wynurzenie awaryjne przy użyciu octopusa, podnoszenie z dna nieprzytomnego nurka itp.). Kolejnym etapem są nurkowania w wodach otwartych i przećwiczenie 4 scenariuszy awaryjnych takich jak np poszukiwanie i podniesienie z dna zaginionego nieprzytomnego nurka. Aby przystąpić do kursu Rescue należy mieć zalogowane co najmniej 20 nurkowań i ukończone 15 lat. Kurs trwa min 3 dni (tylko nurkowania). Szkolenie EFR przeprowadzane jest w ciągu 1 dni i nie obejmuje ono nurkowania.

Min wiek 15 lat (zalogowane 20 nurkowań)

Cena 450 USD za kurs Rescue Diver

Cena 180 USD  EFR